Resoraki SIKU Matchbox Super Kings
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Renowacje i naprawy - czy się opłaca

Go down

Renowacje i naprawy - czy się opłaca Empty Renowacje i naprawy - czy się opłaca

Pisanie by Siku Mechanik Sro Lut 20, 2013 10:18 am

Renowacje i naprawy - czy się opłaca

Naprawiłem już naprawdę dużo autek i mogę coś dodać na temat finansów, czy się opłaca?.
W osiemdziesięciu procentach koszty naprawy, materiały, czas poświęcony na remont, przewyższają wartość modelu kilkakrotnie. Chodzi o modele w skali 1:50, 1:55. Zupełna bzdura to remont samochodzików osobowych. Nawet jeśli dostanę model za darmo to materiały które trzeba włożyć w naprawę przewyższają wartość auta średnio dwukrotnie. Z ciężarówkami jest trochę lepiej są duże szanse odzyskania kasy chociaż za materiały. Dodatkowa zapłata za pracę to fikcja.
Nie sprzedałem jeszcze żadnego samochodu i generalnie trudno coś powiedzieć na temat zysku. Mogę się tylko sugerować ceną sprzedaży modeli w dobrym stanie i mniej więcej określić kwotę za mój wyremontowany model.

Jednym słowem trzeba potraktować moje roboty jako hobby. Każde zbieractwo to wydatek i inwestycja w przyszłość w moim przypadku z niepewnym zyskiem.

Dlatego kupuje, remontuje i powiększam naszą kolekcję, żeby z pożytkiem wykorzystać wolny czas Smile

Siku Mechanik
Siku Mechanik
Admin

Liczba postów : 2245
Join date : 13/08/2011

https://dokument.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach