Osłona rurowa przednia siku

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Osłona rurowa przednia siku

Pisanie by Siku Mechanik on Sro Lis 06, 2013 3:26 pm

Osłona rurowa przednia
Tak wygląda na prawdziwym samochodzie.

Moje osłony.

Część o której napisze kilka zdań w modelach siku to rzadkość.
Jest kilka autek z taką osłoną tylko jakoś w tej chwili nie mogę znaleźć. Nawet nie wiem pod jakim hasłem ją szukać.

Dorobienie słony do modelu to naprawdę trudna sztuka. Problemem są malutkie części z której się składa oraz mocowanie do modelu. Moja pierwsza osłona była zrobiona z oczka łańcucha plus lutowane mocowanie. Zrobiłem ją w tym Mercedesie
http://dokument.forumpolish.com/t154p15-mercedes-benz-280-ge-adac-trzy-osie-siku-1044?highlight=1044

Siateczka w osłonie jest przyklejona.
Byłem z niej dumny podnosiła estetykę modelu. Autko wyglądało poważnie. Jednak nie do końca przypominała oryginał. Dlatego przez jakiś czas osłon nie robiłem nie miałem pomysłu jak i z czego zrobić lepsze.
Minęło pół roku i postanowiłem wrócić do osłon. Zrobiłem ją jeszcze raz wykorzystując mały aluminiowy kątownik. Postęp estetyczny był ogromny. Mercedes z osłoną łańcuchową dostał aluminiową

Prawie prawie. To był dobry kierunek. Dlatego nowy model Mercedesa dostał identyczną osłonę

To był strzał  nie dziesiątkę, ale w siódemkę.

Następne auto które potrzebowało podobnej części też zostało zrobione z aluminiowego kątownika.

Spocząłem na laurach. Myślałem że jeszcze lepszej osłony już nie da się zrobić i ponownie zrobiłem osłonę tym razem większą bo i model był większy

To było to. Osłona wygląda jak prawdziwa w każdym szczególe. To było trzy godziny szlifowania.

Chciałem identyczną osłonę zrobić do osobowego Mercedesa jednak nie dało rady. Temat osłon został zamknięty. Lepiej nie zrobię.

A jednak. Przełom nastąpił w modelu Mercedes Benz 280 GE UN siku 1044
Nie mogłem użyć osłony z kątownika. Autko było zbyt delikatne, a osłona wyglądała jak pług.
Wziąłem kawałek miedzianego drutu i zacząłem go wginać i go wygoiłem o tak

Delikatne lutowanie i osłona wygląda super. To jest to.
Po kilku miesiącach wreszcie zrobiłem osłonę jak należy. Smile

Osłona tak mi się spodobała że zrobiłem trzy następne do Mercedesów o których wspominam wyżej i tego który  remontuje teraz.
Trzy osłony w pełnej klasie

Zmiana osłon

Zastanawiam się czy da się zrobić osłony lepiej ? Smile
Siku Mechanik
Admin

Liczba postów : 2164

Zobacz profil autora http://dokument.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry