Klappe auf Kiste - Skrzynia na piasek siku 1858

Go down

Klappe auf Kiste - Skrzynia na piasek siku 1858

Pisanie by Siku Mechanik on Czw Paź 30, 2014 2:33 pm

Skrzynka na piasek lub narzędzia.
Minionej epoki PRL -u takie skrzynie stały prawie na każdym rogu ulicy. Był w nich piasek do posypywania chodników.

Skrzynia o której poświęcony jest ten temat nosi numer siku 1858.
Dziwne bo pod tym numerem kryje się zupełnie inny model. W każdym razie te cyfry wytłoczone są na elemencie.
Mniejsza z tym.

Skrzynia na piasek lub narzędzia to część w którą wyposażona była przeważnie naczepa niskopodłogowa.
Tak jak tu

Takich skrzyń miałem kilka plus dwie które nie miały górnej pokrywy. Pokrywy były wyłamane
Skrzynie zrobione są z bardzo elastycznego tworzywa. Plastik można porównać do pudełka kasety VHS
Mocny, elastyczny doskonale nadaje się na podobne części.
Kłopot w tym, że nie nadaje się do klejenia jeżeli klapa zostanie wyłamana. Wieczko trzeba dorabiać włącznie z zawiasem.
Dosyć długo myślałem, ze skrzyń bez klapy nie można naprawić. Co bym nie zrobił było by brzydko.
Naprawę trzeba zrobić tak żeby mądry się nie poznał, a głupi pomyślał że tak musi być

Tak też zrobiłem.
Potrzebne materiały to spinacz biurowy plus kawałek blachy. Ze spinacza zrobiłem oś zawiasu zlutowałem z dopasowana blaszką, a na koniec przykleiłem kawałek cienkiej aluminiowej blaszki z wytłoczonymi własnoręcznie imitacjami desek.
Wyszło tak

Trzeba w skrzynie włożyć jeszcze 10 minut pracy i malować Smile

ps
A ja przez prawie rok nie wiedziałem jak je naprawić.
Bułka z masłem Smile
Siku Mechanik
Admin

Liczba postów : 2164

Zobacz profil autora http://dokument.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Klappe auf Kiste - Skrzynia na piasek siku 1858

Pisanie by Siku Mechanik on Sob Lis 01, 2014 11:46 am

Skrzynki gotowe.
Z przodu wyglądają bardzo dobrze z tyłu spinacz jest minimalnie krzywy i widoczne są dwa miejsca nierówności.
Następne będą lepsze.
Siku Mechanik
Admin

Liczba postów : 2164

Zobacz profil autora http://dokument.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry