Mercedes Benz Actros Garagentransporter siku 3544

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Pisanie by Siku Mechanik on Pią Gru 05, 2014 4:22 pm

Po naszemu - transporter garażu
skal 1/50

Tradycyjnie coś od siebie bo aż mnie korci
KABINA
Kabinę Mercedesa Actros szczegółowo omówiłem w temacie Mercedes Actros LKW mit Muldenkipper FLIEGL siku 3537

Jedyna różnica to brak plastikowej owiewki no i są koguty.

Kabina przymocowana jest na śrubkę co umożliwia zamianę na szoferkę MAN-a lub Scanii w tej samej skali.

Podwozie
Metalowe z dodatkami plastiku. Przednia oś mocowana na duży klips, czyli są na niby amortyzatory, pozostałe osie na twardo. Koła to skala 1/55 zaadoptowana do skali 1/50. Trochę dodatków plastikowych jak bak, nadkola i inne drobiazgi

Górna zabudowa
Wielki plus ponieważ są trzy śruby które odpowiedzialne są za mocowanie nazwijmy tą cześć suwnicą z dźwigiem.
Szyna suwnicy to kawał żelastwa po którym przesuwa się dźwig. Dodatkowo szyna ma stopki, podpórki niestety z plastiku i z tego co widzę są bardzo delikatne. Dwie stopki za kabina są w parze. Opuszcza się taka belka. To samo jest z tyłu. Jednak stopki różnią się od siebie szerokością. A co za tym idzie nie można zrobić zamiany. Przy naprawie.

Dźwig
Dźwig to solidna konstrukcja z dodatkowym plastikowym wysięgnikiem. I to jest pięta achillesowa modelu. Ramie jest zbyt delikatne.
W aucie siku 3537 słaba jest wanna tu wysuwane ramie.
Łoże do którego mocujemy garaż też jest plastikowe, lecz w tym przypadku część jest solidniejsza, mocniejsza

Garaż
Plastikowy, dach chyba klejony nie widzę żadnych zatrzasków. Szkoda, że do zestawu dali tylko jeden.  Podoba mi się Smile

Ogólnie bardzo fajna ciężarówka i niczego złego nie dam o niej powiedzieć. Smile
Koniec Smile

Siku Mechanik
Admin

Liczba postów : 2164

Zobacz profil autora http://dokument.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry