Scania R620 siku - Warto wiedzieć

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Pisanie by Siku Mechanik on Sro Sie 12, 2015 12:35 pm

skala 1/50

W tym temacie przyjrze się bliżej jak zrobiona i zmontowana jest Scania. Czy warto kupić auto do remontu, lub dla potrzebnych części czy też dać sobie spokój i kupić nową.

Mój model miał utrącone lusterko które postanowiłem zamontować.

Większości autek nowych w skali 1/50 ma możliwość zdjęcia kabiny. Wystarczy odkręcić jedna śrubę.

Do odłączenia od siebie szoferki i części z zakolami musimy rozwiercić dwa nity.
Podwozie z zakolami składają się z trzech części. Plastikowego pasa z lampami plus dolna część grilla no i metalowe zakola z silnikiem. Silnik to jedna część z zakolami.
Te dwie części mocowane są na gorąco. Plastikowe nity są przy topione. To pierwszy poważny problem.
Zawias który ma za zadanie podnoszenie szoferki na siłę wciśnięty jest w plastikowe wykończenie wnętrza.

Żeby wyjąć siedzenia trzeba pozbyć się  górnego grilla. Który ma trzy stopione nity. Po pozbyciu stopionych kołnierzy całe szczęście grill da się przymocować z powrotem. Trzyma się dosyć mocno.

Wyjęcie siedzeń jest dosyć trudne. Trzeba odchylić jednocześnie dwa plastikowe opory które widoczne są z tyłu szoferki.
Po wyjęciu szoferki nie dałem rady wyciągnąć szybki. Męczyłem się długo i dałem sobie spokój. Groziło to połamaniem tej części.
Osłona słoneczna z tego co widziałem nie jest przymocowana na stałe. Szybka trzyma tą część.

Lusterka mocowane są na gorąco. Stopione dwa wystające bolce. Można tylko pomarzyć o lusterkach na zatrzaski.
Jeżeli Twój model nie ma lusterka to szykuje się robota która niekoniecznie może się udać. Resztki plastikowych bolców na nowo trzeba topić.

Montaż też jest dosyć trudny. Udało się nic nie uszkodzić.
Scania miała być malowana, miałem pomysł.
Zostaje tak jak jest. Bo nie mogę wyjąć szybki.

Chcesz mieć Scanie to kup sobie nową lub w bardzo dobrym stanie. Model kupiony do remontu to ciężki orzech do zgryzienia.

Podwozie z kołami nie pochodzi od tego modelu. Zrobione jest tradycyjnie. Można całość rozłożyć i na nowo skręcić

To chyba wszystko. Smile

Siku Mechanik
Admin

Liczba postów : 2164

Zobacz profil autora http://dokument.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry