siku Krótka historia

Go down

siku Krótka historia

Pisanie by Siku Mechanik on Pią Sty 22, 2016 6:02 pm

1921 - Jest to pamiętny rok kiedy to Richard Sieper utworzył przedsiębiorstwo - w miejscowości Lüdenscheid, która stała się podstawa dzisiejszej Sieper Werke.
Na początku produkowane były aluminiowe sztućce, popielniczki oraz klamry do pasków. W ówczesnej technologii oraz produkcji  tworzywa sztuczne były bardzo mało popularne.

1943 - W tym roku nastąpiła rozbudowa przedsiębiorstwa poprzez założenie nowego miejsca produkcji w Hilchenbach - Müsen. Dzisiejszy oddział Sieper Werke GmbH, Hilchenbach. Wytwarzano tam przedmioty codziennego użytku z plastiku (np.guziki) oraz małe meble. Produkcja w tym miejscu trwa do dziś.

1950 - Zarejestrowanie marki SIKU (SIEPER KUNSTSTOFFE).
Firma Siku prezentuje się na pierwszych Norymberskich Targach Zabawek. Pierwsze zabawki wykonane są z tworzywa sztucznego (gospodarstwo rolne z zwierzętami). Od tego momentu asortyment firmy Siku cały czas się powiększa. W roku 1951 pojawiają się pierwsze zabawki.

1955 - Pierwsze 32 modele Siku były produkowane dla dzieci w skali 1:60. W przeciwieństwie od swojego ówczesnego konkurenta, firmy WIKING, który produkował modele dopasowane do skali HO.

1959 - W tym roku firma SIKU wypuszcza pierwsze 20 modeli samolotów w skali 1:250.

1963 - Nastąpił początek produkcji modeli z metalu, które były wytwarzane w procesie odlewania cynku. Początek produkcji firmy SIKU to 16 modeli - dzisiaj asortyment obejmuje ponad 250 modeli w wielu wariantach i kolorystyce.

1972 – Firma przechodzi na produkcje modeli w skali1:55.

1983 - Pojawienie się nowej serii modeli firmy Siku - FARMER SERIA. Jest to seria pojazdów rolniczych produkowanych w skali 1:32. Pojazdy te cieszą się dużą popularnością i podczas kolejnych lat stają się jednym z najbardziej udanych asortymentów.

1984 - Nastąpiło przejęcie bogatego w tradycję berlińskiego przedsiębiorstwa Wiking Modellbau . Wiking wykonuje wierne modele pojazdów z tworzywa sztucznego w skali 1:87 (HO) oraz w skali 1:160 (N).
Produkty marki Wiking są bardzo cenione i poszukiwane wśród kolekcjonerów.

1994/95 - Budowa nowego centrum logistycznego w Lüdenscheid. Hala ma 25 metrów wysokości, jest w pełni zautomatyzowana. Znajduje się w niej miejsce dla 6000 palet, na których mieści się 27 milionów modeli samochodów osobowych lub 3 miliony traktorków.

1998 - Początek serii SIKU JUNIOR.

2002 - Pojawienie sie serii FARMER CLASSIC, czyli modeli starych maszyn rolniczych w skali 1:32.

2004 - Przedstawienie serii Farmer+ i Farmer Classic+. Są to produkty o bardzo wysokiej jakości oraz wykonane z wysoką dbałością o szczegóły.
Utworzona zostaje seria SIKU CONTROL czyli pojazdy napędzane silnikiem elektrycznym sterowane za pomocą pilota.
Pierwsze traktorów debiutują pod koniec roku 2004.

2005 - Odnosząca sukcesy seria SIKU Control jest kontynuowana z dwoma elektronicznie sterowanymi przyczepami.
Pojawią się nowe modele sprzętu rolniczego. Wprowadzenie serii SIKU SUPER CLASSIC w skali 1:50 , cieszy się dużą popularnością, szczególnie nowe wozy strażackie.

2006 - Firma SIKU wypuszcza Lanz Bulldog - Eil – jest  to nowość w serii SIKU CONTROL Realistyczne efekty dźwiękowe, pobudzają  nostalgiczne wspomnienia o modelach z minionej epoki.

2007 - W roku 2007 SIKU skupia się na wprowadzenie nowej generacji modeli które są sterowane falami radiowymi.
Nowy samochód MAN z naczepą to poziom technologii nigdy nie osiągnięty w historii marki SIKU. Jednocześnie jest to świetna zabawka i co najważniejsze bardzo łatwy w obsłudze. SIKU podejmuje nowy kierunek w tym zakresie po raz pierwszy wprowadzając powóz zaprzężony w dwa konie.
Po raz pierwszy od początku stycznia 2007 roku można również kupić artykuły reklamowe online takie jak czapki, zegarki, kubki czy koszulki.

2009 - Zakresu produktów SIKU CONTROL zostanie wzniesiony na najwyższy poziom techniczny przez innowacyjne, radio sterujące modelem John Deere.

2010 - Na rynek zostaje wprowadzona nowa seria modeli rolniczych w skali 1:50.
W trakcie zabawy można połączyć modele z miasta i wsi w jeden wspaniały świat.
Początek reanimacji naszego,polskiego forum - nowe działy, nowe tematy, nowe ... praktycznie wszystko. :-)

2012 - 27 czerwca otwarcie Świata Modeli: SIKU/WIKING z ponad 3,5 tys. modelami obu firm.

2013 - Firma SIKU wprowadza nową koncepcję - seria SIKURACING. Są to zdalnie sterowane modele samochodów wyścigowych (Mercedes SLS i Porsche 911 GT3).Główne atuty to: precyzyjne sterowanie wolantem, napęd różnicowy z 4 różnymi prędkościami, wymienne zestawy kół i pojazdów który jest wykonany z wysokiej jakości odlewu cynkowego.Do zestawu dołączony jest tor z możliwością ustawienia różnych konfiguracji wyścigu.

2014 - New original website (www.siku.de).
avatar
Siku Mechanik
Admin

Liczba postów : 2245
Join date : 13/08/2011

Zobacz profil autora http://dokument.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach