Resoraki SIKU Matchbox Super Kings
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Magirus Drehleiter Feuerwehr siku 4114

Go down

Magirus Drehleiter Feuerwehr siku 4114 Empty Magirus Drehleiter Feuerwehr siku 4114

Pisanie by Siku Mechanik Nie Lis 24, 2013 2:32 pm

Magirus 85D Straż w rzeczywistości
Magirus Drehleiter Feuerwehr siku 4114 72414a290782701

Magirus Drehleiter Feuerwehr siku 4114
Magirus Drehleiter Feuerwehr siku 4114 79c93d290781360 Magirus Drehleiter Feuerwehr siku 4114 061c24290781393Magirus Drehleiter Feuerwehr siku 4114 26c663290781427Magirus Drehleiter Feuerwehr siku 4114 Bb8b5d290781474

Kilka słów o modelu.
Autko prawie w dziewięćdziesięciu procentach metalowe. Wliczając podwozie. Plastik to drabina, stopki no i wnętrze. Wąż silikonowy natomiast stojak metalowy. Do modelu nie ma się czego czepiać według mnie udana konstrukcja pod względem technologicznym nawiązującym do lat osiemdziesiątych. Dużo metalu mało plastiku.
Opony gumowe z większymi kołnierzami. Trudno się je zdejmuje. I to dobrze .
Kiszka to plastikowe stopki które stawiając opór trzymają się na swoim miejscu. Element raczej dekoracyjny niż użytkowy. Wózek na wąż ma wreszcie normalne zaczepy które nie pozwalają na niekontrolowane wypięcie. Nawet stawiając autko do góry nogami wózek się trzyma. Tył drabiny także stawia opór wózkowi. Chociaż raz mi spadł. Można przymknąć oko być może to przypadek.
Generalnie wszystko ok. Tylko jest jeden problem ze szpulką na wąż. Co za baran wymyślił dwie szpulki w jednej. Patrząc na zdjęcie można się domyślać i tak wskazuje rozsądek że nawijanie węża to obracanie zewnętrznych kółek, tymi z dziurkami. Nic z tych rzeczy. Obracać trzeba tymi małymi, wewnętrznymi co jest dosyć trudne. Bo kółeczka szpulki są trochę mniejsze. Pytanie za sto punktów po co są kółeczka z dziurkami.
A wystarczyło sięgnąć do starych sprawdzonych rozwiązań tak jak w tym modelu
Mercedes Benz LP608 ADAC Straßendienst siku V319
https://dokument.forumpolish.com/t236-mercedes-benz-lp608-adac-strassendienst-siku-v319?highlight=adac
Szpulka nie ma żadnych nitów, jest rozbieralna, metalowa zero luzów i wszystko trzyma się na sznurku który służy jako zawleczka. Wyjmiesz sznurek wciągarka rozkłada się na części. Piękne i proste rozwiązanie.
Ok Smile
Model mi się podoba choć nie zbieram straży ogniowej. Kupiłem bo za tą cenę każdy by kupił.
Autko nowe w idealnym stanie nie śmigane bez pudełka.
Koniec Smile

ps
ps
Bez urazy z tym baranem. Dajcie mi następną szpulkę do zrobienia to ją stworze bez żadnej śrubki z tego co znajdę. Smile
Siku Mechanik
Siku Mechanik
Admin

Liczba postów : 2245
Join date : 13/08/2011

https://dokument.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach